Новітні тренди й перевірені методики: тренінг для регіональних радійників Суспільного

Новітні тренди й перевірені методики: тренінг для регіональних радійників Суспільного

25 бер. 2019

22–23 березня в телецентрі "Олівець" — головному офісі UA: Суспільне мовлення — відбувся тренінг для редакторів радіо всіх регіональних філій. Його мета — уніфікувати вимоги до якості радіоконтенту та підвищити рівень професійної підготовки працівників суспільного радіо.

Перший день тренінгу присвятили формуванню єдиних стандартів радіомовлення та урізноманітненню контенту в регіонах. Спікерами стали генеральний продюсер UA: Українське радіо Дмитро Хоркін, головна редакторка Першого каналу UA: Українське радіо Юлія Шелудько, виконавчий продюсер Першого каналу UA: Українське радіо Юрій Табаченко та продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська. Модерувала зустріч генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей.

Дмитро Хоркін розповів колегам із регіонів про стандарти й показники якості роботи радіо, а також про можливості збагачення радіоконтенту в мережі Суспільного мовлення.

За його словами, суспільне радіо має перевагу над комерційними радіостанціями передусім через можливість обміну контентом між усіма платформами Суспільного — теле-, радіо- та діджитал.

"Я прихильник об’єднання всіх платформ медіа в межах однієї компанії. Це дає змогу економити ресурси та знаходити найкращих гостей. Водночас треба уникати однакового контенту на всіх радіоканалах. Наприклад, у нас навіть тема виборів на кожному каналі висвітлюється по-різному: на UA: Радіо Промінь суто молодіжний розбір польотів, UA: Радіо Культура розглядає релігійні, освітні, наукові й культурні аспекти, а на Першому каналі суто економічна, політична складова. За тематикою ці передачі не перетинаються", — розповів Дмитро Хоркін.

Про засади виробництва програми "РадіоДень" говорили з головною редакторкою Першого каналу UA: Українське радіо Юлією Шелудько, а виконавчий продюсер Першого каналу UA: Українське радіо Юрій Табаченко розповів про нові технічні можливості в облаштуванні виїзних студій.

Окрім того, продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська ознайомила колег із регіонів із розмаїттям програм про культуру та порадила, як знаходити цікаві теми для радіопередач.

Другий навчальний день присвятили практичним заняттям. Від продюсерки тематичних програм Першого каналу Суспільного радіо Олени Зілінченко учасники тренінгу дізналися про конвергентність медіа-персон та секрети проведення інтерв’ю, зокрема як поводитися з різними типажами співрозмовників: мовчунами, агресорами, словоблудами тощо.

Своєю чергою креативна продюсерка UA: Радіо Промінь Вікторія Польченко провела майстер-клас із роботи з голосом: як працювати з мікрофоном, особливості діафрагмального дихання тощо.

"Головний акцент саме на практичних завданнях, які професійному диктору варто робити щодня. Наприклад, аби зрозуміти, чи працюють усі складові нашого мовно-артикуляційного апарату, ми робили вправу "стоматолог", коли за мінімальної участі щелепи намагалися чітко прочитати "Реве та стогне Дніпр широкий". Ми складали іміджеву мапу власного голосу, зважаючи на портрет цільової аудиторії, власну роль у радіоефірі та емоційно-стилістичні складники людського голосу, — розповідає Вікторія Польченко. — Я впевнена, що кожен учасник привезе до своєї редакції чимало лайфхаків, які дадуть старт для власного розвитку. Справді, дуже важливо для продуктивної роботи відчувати, що регіональна радіокоманда частина нашого Суспільного, і зміни це кожен із нас. Удосконалюючи себе, ми вдосконалюємо свій медіа-бренд».

Водночас радійна команда мала змогу обмінятися найкращими практиками ведення радіоефірів та використати досвід колег із регіонів.

"Тренінг сподобався. Ми одержали багато корисної інформації та ідей від Дмитра Хоркіна щодо пошуку цікавих тем і гостей на прямі ефіри. А також практичні поради Ірини Славінської й Юрія Табаченка стосовно облаштування виїзних студій. Фаховий майстер-клас щодо постановки й можливостей власного голосу від Вікторії Польченко. А досвід колег із різних регіонів у підготовці та проведенні «РадіоДня» використаємо і в нашій філії", — ділиться враженнями редакторка радіо UA: ВІННИЦЯ Наталя Тукало.

Нагадаємо, 21 березня в Києві в телецентрі "Олівець" відбулася координаційна зустріч продюсерів регіональних філій Суспільного.

 

 


Читайте також